Wild Heart
Aktualności: Zima... Na leśnych ścieżkach coraz częściej spotykamy chłodny puch - śnieg <3. Klimat i pogoda zmieniają się błyskawicznie. Raz pada upragniony śnieg, drugim razem grad... Nieprzewidywalne zachowanie przyrody w niektórych budzi niepokój, a w innych podziw. Na plaży zaczyna panować noc, a dnia prawie już nie zauważamy...
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Maj 18, 2024, 18:03:46


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Leśne jezioro.  (Przeczytany 4943 razy)
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Listopad 02, 2012, 09:43:02 »

Przerażona stanęłam dęba i pocwałowałam w las. To za bardzo przypominał o mi syna mojego poprzedniego właściciela. Byłam jednak wciąż w zasięgu wzroku Carino i Ness.
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Listopad 02, 2012, 09:46:17 »

Ciągle byłem niespokojny, wiedziałem że jeżeli stracę Kat to będę musiał do niego wrócić. Wiedziałem że zacznie ponownie się na mnie znęcać.
Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Listopad 02, 2012, 09:51:05 »

Spuściłam głowę nisko i parsknęłam smętnie. Nie śmiałam się poruszyć, a do mojej głowy napływały wspomnienia.
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 02, 2012, 09:53:32 »

Byłem cały spięty, zdenerwowany i przestraszony, nagle w krzakach coś się poruszyło przestraszony zawierzgałem i głośno Zarżałem, po czym ruszyłem dzikim pędem przed siebie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 09:55:15 wysłane przez Furia » Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Listopad 02, 2012, 09:58:57 »

Moje ciało przeszył dreszcz. Potem następny, aż w końcu cała się trzęsłam. Przerażona Ness, widząc to podeszła do mnie i pociągnęła w swoją stronę. Powolnym krokiem poszłam za nią. Kiedy już byłyśmy obok jeziora znów dostałam dreszczy. Moje oczy powoli się przymykały, a nogi miałam jak z waty. Kolejny dreszcz, tym razem mocniejszy. Vanessa niespokojnie gładziła mnie po szyi. Jedna chwila, jeden mocny dreszcz i zorientowałam się, że leżę na ziemi, a moim ciałem wstrząsają kolejne drgawki.
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 02, 2012, 10:02:45 »

Biegłem jak szalony przed siebie. W końcu trafiłem na jakąś nieznaną mi łąkę. Zatrzymałem sie na niej i usłyszałem huk strzelby. Coś trafiła mnie w nogę. To był kłusownik. Pżarażony zarżałem i z krwawiącą dość mocne nogą chciałem wrócić na polane lecz ktoś zażucił mi lasso na szyje, zacząłem wież-gać. Przed sobą zobaczyłem dwóch męrzczyzn.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 19:34:02 wysłane przez Carino » Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Listopad 02, 2012, 10:06:27 »

Ness usłyszała huk. Ja także. Głośne rżenie przeszyło nas do szpiku kości. Od razu rozpoznałam w nim Carino. Chciałam do niego biec, lecz nie mogłam. I właśnie w tej chwili obudziła się Kat...
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 02, 2012, 12:04:34 »

Próbowałem się wyrwać ale zarzucili na mnie drugie lasso. Nadal wierzgałem ale czułem jak opadam z sił, to przez tą ranę na nodze.Wtedy Kat otworzyła oczy, Usiadła, próbowała wstać ale nie mogła:
-Gdzie ja jestem?
Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Listopad 02, 2012, 12:36:33 »

- Nieważne. - ucięła Ness. - Tam coś się dzieje, a Furia nie jest w najlepszym stanie. - spojrzała smutnie na mnie. Ledwo dyszałam, moje chrapy rozszerzyły się maksymalnie, a oczy szukały pocieszenia i pomocy. Vanessa wstała.
- Chodźmy. - rzuciła i pobiegła w stronę wydawanych odgłosów.
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Listopad 02, 2012, 12:37:08 »

Próbowałem się wyrwać,ponownie zrażałem z nadzieją że ktokolwiek mnie usłyszy. Po chwili mężczyzna dobiegł do mnie z jakąś strzykawką, po raz ostatni stanąłem dęba, jednak zdążył mi wstrzyknąć jakiś płyn. Po chwili świat zaczął wirować, upadłem na ziemie. Ostatnia rzeczą jaką zrobiłem był przeraźliwe rżenie potem zapadła ciemność.
Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Listopad 02, 2012, 12:39:00 »

W momencie kiedy Carino upadł, wydałam z siebie coś na kształt rżenia i całkiem zamknęłam oczy. Nessie tymczasem obiegła do mężczyzn.
- Co wy robicie?! - wykrzyknęła wściekła. - To mój koń! - skłamała. - Zostawcie go w spokoju!
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Listopad 02, 2012, 12:43:20 »

Widząc to męrzczyźni uciekli z łąki, zostawiając prawie cały swój sprzęt.
Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Listopad 02, 2012, 12:48:56 »

Ness niewiele myśląc uklękła obok nieprzytomnego Carino i pogładziła go po łbie. Wyjęła wciąż tkwiącą w ciele ogiera strzykawkę i schowała ją do niewielkiego woreczka. Rana na nodze była głęboka. Obficie krwawiła, więc Nessie bez wahania ze kolejnego skrawka swojej nowej koszuli zrobiła opaskę uciskową i założyła ją na ranę. Usiadła obok konia dokładnie oglądając wszystkie obrażenia jakich zaznał.
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Listopad 02, 2012, 12:51:28 »

Wkońcu Kat udało sie wstać, chwiejnym krokiem podeszła do Furii, uklękła koło niej i zaczęłam ja gładzić po łbie i po czyi.
Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Listopad 02, 2012, 13:31:29 »

Ness poza głęboką raną nogi nie zauważyła nic poważnego. Usiadła więc w milczeniu gładząc Carino po jego czarnym pysku. Po chwili przypomniała sobie, że w sumie to dobrze się składa, że ogier jest nieprzytomny. Wyjęła z kieszeni wodę utlenioną i zaczęła przemywać nią rany konia. Potem zaczęła rozplątywać go z lassa. Kiedy skończyła, poklepała fryza i podeszła do zostawionego przez mężczyzn sprzętu. Wszystko wskazywało na to, że byli to profesjonaliści. Ba, nawet jeden z nich zostawił swój dowód! Dziewczyna delikatnie podniosła dokument i przeczytała głośno:
- Johan Woolen... - jego imię i nazwisko dały jej do myślenia. Syn pana Woolena! Więc na takiego człowieka wyrósł łobuz sprzed kilku lat...! Niewiele myśląc Ness wyjęła z kieszeni telefon i wykręciła numer policji. Kłusownictwo i co więcej, kradzież - ot co! To raczej nie podlega prawu ani uniewinnieniu.
- Halo? Komisariat Policji w Teirm. - powiadomił hardy głos. - O co chodzi?
- Dzień dobry. - przywitała się grzecznie nastolatka. - Chciałabym zgłosić przestępstwo.
- Proszę się przedstawić i opowiedzieć o sytuacji. - rozkazał mężczyzna.
- Nazywam się Vanessa Anderson. Pilnowałam dwa konie - jeden był mój, a drugi mojej przyjaciółki. Ten drugi przestraszył się i uciekł w las, więc pognałam za nim. Znalazłam go półprzytomnego, związanego licznymi lassami. Trzymało go pięciu mężczyzn, uzbrojonych w nieznane mi sprzęty i płyny. Jeden z takich płynów został wstrzyknięty koniowi mojej przyjaciółki i ten w tej chwili jest nieprzytomny. Łowcy zostawili jednak masę swoich sprzętów, kiedy uciekali. Jeden z nich zostawił dokumenty. Jest to niejaki Johan Woolen. - poinformowała. - Stwierdziłam,  że kłusownictwo i próba kradzieży jest karalne, więc zadzwoniłam.
- Bardzo dobrze pani zrobiła. - pochwalił mężczyzna. - Gdzie to było?
- W pobliżu Ośrodka Jeździeckiego "Azja". Jest tam takie jezioro, w pobliżu niego maleńka łąka. - wyjaśniła, mając nadzieję, że mężczyzna zrozumie.
- Ach, tak. Dobrze. Zaraz będziemy. - poinformował policjant i odłożył słuchawkę. Ness z głośnym westchnieniem wróciła do gładzenia pyska Carino, rozmyślając o Johanie...
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 19:32:16 wysłane przez Furia » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stajnia-ow storylife vickyland glassed vent-team