Wild Heart
Aktualności: Zima... Na leśnych ścieżkach coraz częściej spotykamy chłodny puch - śnieg <3. Klimat i pogoda zmieniają się błyskawicznie. Raz pada upragniony śnieg, drugim razem grad... Nieprzewidywalne zachowanie przyrody w niektórych budzi niepokój, a w innych podziw. Na plaży zaczyna panować noc, a dnia prawie już nie zauważamy...
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 25, 2024, 05:38:50


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ujeżdżalnia z przeszkodami.  (Przeczytany 7091 razy)
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #45 : Grudzień 03, 2012, 21:33:29 »

[Vanessa]
No to najpierw stępem. Spróbuj dojść do tego, abyś nie kołysała się w przód, tył, prawo i lewo, lecz jako tako utrzymywała równowagę, chociaż leżysz na brzuchu. - uśmiechnęłam się pod nosem i przyspieszyłam kroku. Tiara od razu przeszła w żwawy stęp.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Grudzień 04, 2012, 20:20:29 »

[Ellie]
Spokojnie leżałam na siodle. Nie przeszkadzało mi, że Tiara przyspieszyła. Nawet tego nie poczułam i gdybym nie zobaczyła, że Nessie przyspieszyła kroku to nawet bym sięnie spostrzegła.
-Co dalej?-spytałam z pełnym opanowaniem i spokojnem
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Grudzień 04, 2012, 20:24:11 »

[Vanessa]
Przyspieszyłam kroku do biegu. Tiara wesoło i żwawo truchtała obok mnie. Przez pierwsze kilkanaście kroków zauważyłam, jak Ellie nieznośnie 'skacze' po siodle, próbując utrzymać równowagę.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Grudzień 04, 2012, 20:28:36 »

[Ellie]
Tym razem odczułam szybsze tępo. Zaczęłam "skakać" po siodle, ale po chwili jednak udało znaleźć mi się takie rozwiązanie, że "skakanie" było mniejsze^^. Spokojnie czekałam na dalsze utrudnienie. Byłam przygotowana na każdą ewentualność.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #49 : Grudzień 04, 2012, 20:31:51 »

[Vanessa]
- Ostatnie. - mruknęłam. Zaczęłam biec jak najszybciej mogłam. Utrudniało mi to małe koło, po którym Tiara miała galopować (!). Tym razem lekko przytrzymałam Ellie przy siodle i trzymałam ją tak do samego końca ćwiczenia. Klacz posłusznie zagalopowała i pozwoliła się prowadzić.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Grudzień 04, 2012, 20:35:21 »

[Ellie]
"No to galop"- pomyślałam i znów próbowałam znaleźć dobre rozwiązanie. Czułam, że Nessie mnie trzyma, ale mogła przecież mnie do końca nie utrzymać. Nie jestem w końcu jak piórko :C. Tak! W końcu udało mi się rozwiązać mój problem. Dużo mniej mną rzucało po siodle. Uff....!
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Grudzień 04, 2012, 20:38:45 »

[Vanessa]
Po kilku minutach galopu, nakazałam Tiarze przejść do stępa i pozwoliłam Ellie wrócić do poprzedniej pozycji.
- Ostatni etap. - uśmiechnęłam się. - Musisz wytłumaczyć mi i pokazać czego się nauczyłaś. Czyli: skok przez stacjonatę, błędy najczęściej popełniane w tym skoku, co grozi przy złym wymierzeniu skoku i tak dalej. Najpierw skocz przez tą stacjonatkę - wskazałam. - A potem stępuj i opowiadaj.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Grudzień 04, 2012, 20:54:28 »

[Ellie]
-Dobrze.-powiedziałam z przekonaniem. Przyjęłam postawę jeździecką. Wyprostowałam plecy i popędziłam Tiarę do galopu. Zbliżając się do stacjonaty nie czułam już lęku, takiego jak czułam gdy przeskakiwałam ją pierwszy raz, Teraz czułam się pewnie. Pozwoliłam Tiarze wydłużyć krok, a gdy miała już wystarczająco długi przytrzymałam ją i gładko przeskoczyłam przeszkodę. Poklepałam Tiarę i zwolniłam do stępa. Zaczęłam opowiadać, w między czasie biorąc przerwę na oddech
-Nierozważne skakanie przez stacjonaty może się skończyć poważnym urazem kończyn końskich. Niedoświadczony jeździec nie powinien skakać przez tą przeszkodę. Najpopularniejszym błędem przeskakując tą przeszkodę jest niepoprawna postawa. Przed skokiem trzeba wyjść przed konia, aby potem tobą nie zarzuciło. Ja właśnie popełniłam ten błąd. Aby dobrze przeskoczyć tą przeszkodę trzeba najpierw wydłużyć krok konia, ale potem gdy dostatecznie go wydłuży trzeba przytrzymać swojego konia. Przed skokiem trzeba wyjść przed konia. Skacząc stacjonaty galop misi być „wyższy” i bardziej zebrany.-odpowiedziałam z pełnym spokojem. Powoli i wyraźnie.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Grudzień 04, 2012, 21:20:09 »

[Vanessa]
- Bingo! - ucieszyłam się i pokiwałam głową. - Brawo. Ogłaszam, że ty i Tiara zaliczyłyście swój pierwszy trening na poziomie początkującym! Gratuluję! Mam nadzieję, że się niedługo znów zobaczymy na jednej z sal treningowych. - uśmiechnęłam się i wskazując wyjście, dałam do zrozumienia Ellie, że już koniec treningu. Sama zaś powolnym krokiem wymaszerowałam z ujeżdżalni.

[zt]
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Grudzień 04, 2012, 21:22:47 »

[Ellie]
Zeszłam z Tiary i z uznaniem poklepałam ją po szyi.
-Bez ciebie nie udałoby mi się. Dziękuję.-powiedziałam, a Tiara jakby zrozumiała tryknęła mnie pyskiem. Wyprowadziłam ją z ujeżdżalni.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

federacjagarmanii2023forum rootsunderground wataha-ksiezyca conworlder loudness