Wild Heart
Aktualności: Zima... Na leśnych ścieżkach coraz częściej spotykamy chłodny puch - śnieg <3. Klimat i pogoda zmieniają się błyskawicznie. Raz pada upragniony śnieg, drugim razem grad... Nieprzewidywalne zachowanie przyrody w niektórych budzi niepokój, a w innych podziw. Na plaży zaczyna panować noc, a dnia prawie już nie zauważamy...
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Maj 01, 2024, 23:56:55


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Duża hala treningowa.  (Przeczytany 1967 razy)
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« : Październik 28, 2012, 19:18:48 »

Tutaj trenujemy całymi grupami, lub samodzielnie (np. jeżeli potrzebujemy całą ujeżdżalnię).
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 31, 2012, 17:23:51 »

Weszliśmy, Kat przywiązała mnie do słupka i zaczęła układać parkur. Przeszkody wszystkie przeszkody miały 180 cm. tylko jedna była wyższa miała 185, przeszkód było 8.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2012, 17:41:29 wysłane przez Carino » Zapisane
Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 31, 2012, 17:41:12 »

Kiedy kat siedziała już na moim grzbiecie ruszyliśmy na początku kłusem dwa okrążenia, lekkie puknięcie bacikiem i przeszedłem do kłusa, Kat to skracała to wydłużała krok. Na końcu doszliśmy do kłusa. Po rozgrzewce ruszyliśmy na parkur. Na początku była stacjonata którą przeskoczyłem z łatwością, później w lewo, zmiana nogi i okser. Następnie jakieś pięć metrów dalej kolejny okser. Skręciliśmy e prawo i triple barre. Później ponownie w prawo i zmiana nogi tam była piramida, prosto i skakałem przez oksera . Później znów w lewo i Calvaletti.. Później koło po hali i ostatnie przeszkoda, ta najwyższa pijany okser.. Po zakończeniu parkuru zrobiliśmy jeszcze kilka kółek galopem, później kłusem i stępem. Kiedy kat zsiadła ze mnie i ponownie przywiązała mnie do kołka, rozsiadłał mnie i zaczęła czyścić.
Zapisane
Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 31, 2012, 17:47:28 »

Po rozstępowaniu postanowiwszy udać się jeszcze na przejarzdzkę po lesie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 16:11:31 wysłane przez Carino » Zapisane
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 03, 2012, 20:31:05 »

Ness wprowadziła mnie na dużą ujeżdżalnię. Szybko uwiązała mnie u słupa, podzieliła halę i ustawiła kilka przeszkód. Dookoła nich widać było wyraźną ścieżkę, na której mogłam przeprowadzić ujeżdżenie. Stacjonaty, koperty i oksery ustawione były tak, abym swobodnie mogła wykonywać wolty, zmiany kierunku itp. Po krótkiej chwili i po mimo mojego sprzeciwu, Nessie zręcznie wskoczyła mi na grzbiet i nakazała stępować dookoła ustawionego toru. Druga część hali miała należeć do Carino.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2012, 21:00:17 »

Po kilku kołach stępa Vanessa ścisnęła moje boki łydkami i ruszyłyśmy kłusem. Kolejne koła kłusem i zmiana kierunku. Kłus na drugą nogę i dwie małe wolty. Najazd na najmniejszą przeszkodę - niebiesko-białą kopertę. Po niej od razu mocny galop i najazd na stacjonatę na drugą nogę. Następnie dwie pozostałe oksery i zmiana nogi w galopie. Przejście do kłusa i ponowne przejechanie toru. Kolejne zadanie należało do mnie. Vanessa zamknęła oczy, a ja sama miałam poprawnie przejechać tor. Udało się, z lekkim potknięciem przy końcowej stacjonacie, co skutkowało niezłą wywrotką Nessie. Dziewczyna jednak szybko się podniosła i powiedziała stanowczym tonem:
- Jeszcze raz. - bez dyskusji spróbowałam pokonać tor. Tym razem było bezbłędnie. Zadowolona dziewczyna poklepała mnie po szyi i podarowała kawałek marchewki, którą schrupałam ze smakiem. Z radością i satysfakcją opuściłam głowę, lecz napotkało mnie mocne szarpnięcie wędzidła. Zdziwiona poderwałam głowę do góry i ruszyłam pełnym cwałem, przeskakując przy okazji napotkane przeszkody. Vanessa, o dziwo, utrzymała się na moim grzbiecie i po spłoszeniu zabrała się do pracy. Nakazała mi zagalopować i kilkakrotnie zmieniać nogi w miejscu. Następnie ćwiczyłyśmy kłus wyciągnięty i zebrany - szło doskonale. Po długim treningu moja właścicielka wreszcie popuściła popręg i zaczęła stępować. Wtedy już całkiem pewna, że mogę to zrobić, opuściłam głowę i powoli rozluźniłam wszystkie mięśnie.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 03, 2012, 21:30:04 »

Po rozstępowaniu Ness zdjęła mi siodło i pośpiesznie zaniosła je do siodlarni. Dosiadła mnie na oklep i popędziła do galopu. Ruszyłyśmy z w kierunku padoku...
Zapisane

Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Listopad 04, 2012, 11:36:12 »

Weszliśmy z Kat na swoją połowę. Kat wsiadła na mnie i zaczęliśmy rozgrzewkę.l
Zapisane
Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 04, 2012, 11:40:01 »

Kiedy skończyliśmy rozgrzewkę zacząłem galopować galopem wydłużonym i skróconym, później kłus
Zapisane
Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2012, 13:16:16 »

Zaczęliśmy od galopu skróconego, następnie zatrzymanie, ukłon i jazda kłusem skróconym. W prawo, zmiana nogi w kłusie pośrednim, i ponownie kłus zebrany. Kłus linią środkową, wolta w lewo o średnicy 8 m.Kłus pośredni, ciąg w lewo kłus pośredni i zebrany. Wolta w prawo o średnicy 8 m, ciąg w prawo.Zatrzymanie, pięć kroków do tyłu i bezpośrednie ruszenie stepem pośrednim. Wlewo, zebranie do pół piruetu,w lewo stępem pośrednim i to samo tylko że w prawo.  Zmiana kierunku stepem wyciągniętym, step pośredni. Następnie galop zebrany z lewej nogi. Zmiana kierunku galopem zebranym, wolta o średnicy 10 m. kantrgalopem. Zwykła zmiana nogi, galop zebrany, następnie galop zebrany i pośredni. Galop zebrany, zwykła zmiana nogi. Pół koła o średnicy 10 m. kantrgalopem. Galop zebrany, zmiana kierunku galopem pośrednim. Kłus pośredni na linie środkową, zatrzymanie nieruchomość i ukłon.
Zapisane
Carino
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 243



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2012, 13:21:45 »

Wyjechałam z hali w kierunku plaży.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fanklubklasycznychaut redmount mostwanted zupronum sith