Wild Heart
Aktualności: Zima... Na leśnych ścieżkach coraz częściej spotykamy chłodny puch - śnieg <3. Klimat i pogoda zmieniają się błyskawicznie. Raz pada upragniony śnieg, drugim razem grad... Nieprzewidywalne zachowanie przyrody w niektórych budzi niepokój, a w innych podziw. Na plaży zaczyna panować noc, a dnia prawie już nie zauważamy...
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 28, 2024, 09:00:33


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Ujeżdżalnia z przeszkodami.  (Przeczytany 7118 razy)
Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Grudzień 01, 2012, 12:12:00 »

[Ellie]
-Koń okazuje swe zadowolenie poprzez ciche rżenie oraz ciche parsknięcie. Jeżeli jednak zobaczysz jego łagodne oczy wiesz, że koń jest spokojny i zadowolony. Złość pokazuje poprzez stukaniem kopytem o ziemię, położone uszy do tyłu. Ale można pomylić ten sygnał z kładzeniem uszu do tyłu, ale nie płasko, co oznacza, że koń cię słucha.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 12:16:33 wysłane przez Furia » Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Grudzień 01, 2012, 12:15:52 »

[Vanessa]
- Tak. Dobrze. Oczywiście koń może okazywać radość również poprzez głośne rżenie, wręcz kwiczenie, bądź wierzganie i stawanie dęba. Jak wiadomo, to samo robić może gdy jest zły, więc zachowania te odróżniamy obserwując oczy i uszy konia. Dobrze...- powtórzyłam. - W jaki sposób odróżniamy czy koń galopuje na dobrą nogę, czy na złą?
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Grudzień 01, 2012, 12:20:28 »

[Ellie]
-Koń musi galopować na wewnętrzną, czyli jeżeli galopuje w lewą stronę, lewa noga musi wychodzić bardziej na przód, a w prawą stronę - prawa.
Jeżeli jednak jedziesz na koniu i chcesz to zauważyć, to żeby to wyczuć to potrzeba bardzo długo jeździć i znać konia, ale najprościej popatrzyć w dół na łopatki. Wtedy możesz dostrzec która noga idzie bardziej na przód. To jest według mnie najprostszy sposób.-powiedziałam pewnie.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Grudzień 01, 2012, 12:25:00 »

[Vanessa]
- Okey... Tak, rzeczywiście można tak to zrobić. - pokiwałam głową w zamyśleniu. - I ostatnie pytanie... Dlaczego i w jaki sposób stosuje się technikę 'join up' oraz gdzie najlepiej ją stosować?
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Grudzień 01, 2012, 12:38:37 »

[Ellie]
-Najlepiej stosować ją na Round Pen'ie. Ta technika polega na zwiększeniu więzi i zaufania wobec jeźdźca i konia. Jeżeli planuje się ujeżdżać konia najlepiej skorzystać z tej techniki. Na początku prowadzisz konia na lonży. Każesz mu biec kłusem, galopem itp. Później odpinasz lonżę i znowu każesz mu biec. Przy tych obu czynnościach masz być wpatrzona w oczy konia. Po chwili odwracasz się od konia tak abyś go nie widziała. Koń po chwili się zatrzyma i podejdzie do ciebie. Odejdź od konia i idź w ósemce, wężyku, rób różne zakręty (nie trzymając konia!) na przykład, aby sprawdzić czy koń cały czas będzie za tobą chodził. Jeśli to zrobił to w tym momencie nawiązałaś kontakt z koniem i stworzyłaś między wami więź.-powiedziałam spokojnie. Ucieszyłam się, że to już było ostatnie pytanie.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Grudzień 01, 2012, 12:47:40 »

[Vanessa]
Zanim odpowiedziałam cokolwiek, zamyśliłam się długo. Ostatnie pytanie dziewczyna nijako schrzaniła, ale mówi się trudno.
- Hm. Okey. Może być. - mruknęłam tylko i zanotowałam coś na kartce papieru. Kiedy odwróciłam się z powrotem do Ellie, wiedziałam już, co mamy robić.
- Teraz zostań ta tej wolcie - wskazałam obszar dookoła mnie. - i oddaj mi wodze Tiary. - nakazałam oraz od razu zabrałam wodze klaczy. - Słuchaj mnie uważnie i wykonuj moje polecenia. Odwróć się tyłem do głowy konia. Całkiem. Po prostu niewłaściwie usiądź w siodle. - powiedziałam i ruszyłam żwawym krokiem przed siebie, zmuszając Tiarę do energicznego stępa. - Bez strzemion.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Grudzień 01, 2012, 12:54:15 »

[Ellie]
Przekręciłam się w siodle i wyjęłam nogi ze strzemion. Czekałam na kolejne polecenia, a tym czasem z zaciekawieniem patrzyłam na Nessie, która prowadziła Tiarę. Miałam tylko nadzieję, że moja klacz nie zrobi nic złego...
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Grudzień 01, 2012, 13:11:22 »

[Vanessa]
- Nie spinaj się. Przypilnuję ją, na pewno. - zapewniłam z uśmiechem. - Teraz lekko połóż się na szyi Tiary...
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Grudzień 01, 2012, 13:12:26 »

[Ellie]
Rozluźniłam się i położyłam na szyi Tiary. Zaufałam Nessie i jej doświadczeniu.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Grudzień 01, 2012, 13:16:54 »

[Vanessa]
- Okey... - wymruczałam. - Teraz uważnie wczuj się w ruchy konia... - zaczęłam powoli truchtać, a Tiara poszła w moje ślady.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzień 01, 2012, 13:24:59 »

[Ellie]
Postarałam się wykonać polecenie. Gdy już się wczułam w ruchy konia lekko skinęłam głową.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Grudzień 01, 2012, 14:20:30 »

[Vanessa]
- Okey. Uważaj, teraz będziemy wykonywać to w kłusie. - powiedziałam, zwalniając do stępa. - Jest to jedno z ćwiczeń wspomagających równowagę, więc pamiętaj o rozluźnieniu. Musisz mocno złapać się nogami. Możesz pomagać sobie, lekko przytrzymując się rękami. - dokończyłam i zaczęłam biec. Oczywiście, Tiara od razu zaczęła energicznie kłusować.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Grudzień 02, 2012, 11:20:26 »

[Ellie]
Rozluźniłam się i przytrzymałam się nogami. Spytałam się:
-Co mam teraz robić?
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Grudzień 02, 2012, 12:32:14 »

[Vanessa]
Po kilku metrach tego ćwiczenia, zatrzymałam Tiarę i nakazałam:
- Teraz usiądź w siodle tak, jakby było to siodło damskie, czyli tak bokiem. - wytłumaczyłam, a kiedy Ellie wykonała polecenie, kontynuowałam. - Teraz połóż się na brzuchu. O, właśnie. - pokiwałam głową. - To ćwiczenie nazywa się 'pijany jeździec'. Będziemy je wykonywać najpierw w stępie, a potem w kłusie. Gotowa?
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Grudzień 03, 2012, 19:53:30 »

[Ellie]
-Gotowa!-krzyknęłam. Czekałam na kolejne polecenia.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

spqr latvia frihedland zlotahodowla11 maniacraft