Wild Heart
Aktualności: Zaczynamy przygotowywania do Gwiazdki, którą być może rozpoczniemy już na aaf.pl !
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 27, 2024, 21:59:02


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Ujeżdżalnia z przeszkodami.  (Przeczytany 7111 razy)
Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« : Listopad 20, 2012, 17:39:58 »

Tutaj odbywają się treningi skoków.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 23, 2012, 19:55:21 »

[Vanessa]
Spokojnym krokiem weszłam na ujeżdżalnię. Zajęłam miejsce trenera i czekałam na moją uczennicę. W dłoni dzierżyłam notes i długopis. Obok mnie stała spora skrzynia, a w niej? No cóż... Lonża, lasso i inne rzeczy tego typu. Wszystko co mogło się przydać. Otworzyłam więc wejście na ujeżdżalnię i stanęłam naprzeciw niego, wypatrując mojego ucznia.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2012, 20:01:13 »

[Ellie]
Weszłam spokojnie do hali i przywitałam się z Nessie.
-Hej, zaczynamy?
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 23, 2012, 20:03:59 »

[Vanessa]
- Witam. - przywitałam się z uśmiechem. - Podciągnij popręg, dopasuj strzemiona i wskakuj na Tiarę. Wyjedź dookoła przeszkód, jedź pierwszym śladem po wydeptanym kole. - nakazałam, a sama zajęłam stanowisko trenera, uważnie obserwując Ellie i co jakiś czas notując jej zachowanie w moim notatniku.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Listopad 23, 2012, 20:08:04 »

[Ellie]
Posłusznie wszystko wykonałam i czekałam na dalsze instrukcje. Patrzyłam na Nessie, która coś bez przerwy notowała w notesie.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 23, 2012, 20:16:47 »

[Vanessa]
Szybko zapisałam moje zastrzeżenia i uwagi dotyczące jazdy Ellie. Jednym z nich było zanotowane:
Zbyt mało uwagi poświęca koniowi.
Po kilku kołach stępa, kiedy widziałam już, że Tiara jest rozstępowana, nakazałam:
- Zakłusuj. Dwa koła anglezowanego, dwa ćwiczebnego i trzy w półsiadzie.

// Bardziej szczegółowo opisuj to co robisz. Swoje uczucia (np. stres), zachowanie konia (np. żuje wędzidło, wierci się itp.) i to co robisz. Więcej szczegółów, proszę! //
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 23, 2012, 20:26:56 »

[Ellie]
Ze lekkim stresem popędziłam Tirarę do kłusa. Posłusznie wykonała polecenie. Widziałam, że Tiara czuje mój stres, ale odziwo nie robi mi na złość. Byłam jej za to wdzięczna. Udało mi się ruszyć na dobrą nogę. Po dwóch kołach przestałam anglezować i ruszyłam ćwiczebnym. Mniej to lubiłam, ale jednak trzeba było. Po ponownych dwóch kołach ruszyłam w półsiadzie. Byłam już troszeczkę zmęczona, a Tiara w dodatku zaczęłam się wiercić. Gdy zostało nam jeszcze jedno kółko klacz zaczęła lekko opuszczać głowę, ale nie pozwoliłam na za dużo. Po wykonaniu zadania poklepałam ją w podziękowaniu po szyi.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopad 23, 2012, 20:31:20 »

[Vanessa]
Szczerze ucieszyłam się z nagłego zainteresowania koniem Ellie. Uśmiechnęłam się pod nosem i zanotowałam coś w notatniku. Podobało mi się również to, że dziewczyna nie pozwala przejąć nad sobą kontroli, chociaż musiała się jeszcze dużo nauczyć.
- Na tamtym łuku zagalopuj. Jedź w pełnym siadzie przez cztery koła, potem półsiad przez dwa koła. - nakazałam. Wiedziałam, że dziewczyna jest już zmęczona, ale nie mogłam na to zważać. No cóż, kondycja się kłania! Musiała mieć wycisk, takie były zasady... Zmierzyłam ją wzrokiem i zaczęłam uważnie ją obserwować, cały czas coś notując.

// Tak lepiej Mrugnięcie. Dziękuję. //
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 23, 2012, 20:38:05 »

[Ellie]
Zgodnie z poleceniem Nessie na łuku ruszyłam galopem. Pojechałam z pełnym siadzie, tak jak nakazała nastolatka, przez cztery koła. Tiara zaczęła przeżuwać wędzidło i coraz częściej opuszczać głowę. Ja na to jej nie pozwoliłam. W duchu obiecałam, że po treningu dostanie smakołyki i dużo wolności. Skupiłam się, aby nie popełniać błędów. Po czterech kołach w pełnym siadzie ruszyłam w półsiadzie. Miałam to pod kontrolą. Dawniej bardzo dużo trenowałam i mój instruktor bardzo często kazał mi jechać w półsiadzie. Po wykonaniu zadań pozwoliłam Tiarze zatrzymać się i opuścić głowę na chwilę. Poklepałam ponownie z wdzięcznością ją po szyi. Niech wie, że jestem z niej zadowolona.


//Muszę już kończyć. Czy możemy dokończyć trening jutro? Z góry dziękuję i dobranoc.//
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Listopad 23, 2012, 20:44:37 »

[Vanessa]
Potrząsnęłam obolałą ręką i zapisałam ostatnie zdanie:
Uczy się na swoich błędach i stara się je poprawiać.
- Dobrze. - uśmiechnęłam się. - No to zaczynamy trening. A więc witam was na waszym pierwszym treningu skoków na poziomie początkującym. Zobaczyłam już co musimy dopracować, a co już umiesz na tyle, że nie musisz o to w sumie dbać. Teraz wróć na duże koło i zakłusuj. - nakazałam. - Anglezuj.
W tym czasie ja podeszłam do jednej z przeszkód i nieco ją obniżyłam. Miała teraz niecały metr. Była to niebiesko-biała koperta. Przed nią widniały trzy kolorowe drągi, które miały pomóc w wykonaniu skoku. Jeszcze raz sprawdziłam odległości pomiędzy nimi i nakazałam:
- Najedź na tą kopertę z kłusa. Bez półsiadu. Po prostu skocz.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Listopad 24, 2012, 12:36:25 »

[Ellie]
Wykonałam zadanie pierwsze. Zakłusowałam z anglezowaniem. Gdy skończyłam zatrzymałam Tiarę i cicho do niej szepnęłam.
-Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz. Wiem, że tak jak ja lubisz skoki. Zobacz na tamtą przeszkodę i ładnie przeskocz. Dobrze?- i poklepałam na otuchę klacz po szyi, a ta parsknęła. Przygotowałam się do skoku i z małą pomocą drągów zbliżyłam się do koperty kłusem. Odliczałam w myślach "3...2...1... i..." Hop. Po przeskoczeniu zatrzymałam Tiarę i ponownie poklepałam po szyi. Na szczęście wszystkie drągi były na miejscu. Popatrzyłam na Nessie wyczekując na kolejne zadanie.
-Bardzo dobrze się spisałaś. Wiedziałam, że mnie nie zawiedziesz-cicho szepnęłam do Tiary.
Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Listopad 24, 2012, 21:06:28 »

[Vanessa]
- Hmm... Tak... Dobrze. - powiedziałam po namyśle. - Postaraj się skorygować lekkie garbienie się na przeszkodzie, dobrze? - sprostałam. Podeszłam do koperty i podniosłam ją. Teraz miała metr trzydzieści. Pomiędzy drągami zrobiłam większe odległości. Jeszcze raz sprawdziłam gotowość przeszkody i zajęłam swoje miejsce.
- Zagalopuj. Dwa koła energicznego galopu i na kopertę. Potem do mnie. - nakazałam znów. - Pamiętaj o łydkach i ramionach.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 24, 2012, 21:52:05 »

[Ellie]_
-Dobrze.-odpowiedziałam. Dałam łydkę Tiarze, a ta z kolei ruszyła dość żwawym galopem. Utrzymując ciągle to tempo przebiegłam nakazane dwa koła. Zatrzymałam klacz, poklepałam ją po szyi i szepnęłam do jej ucha:
-Dasz radę, kochana.-pamiętając o prostym kręgosłupie i łydkach zbliżyłam się do koperty. Ponownie odliczałam w myślach "3...2...1... i..." Tiara dała wielkiego susa nad kopertą. Po skoku zatrzymałam klacz oraz pochwaliłam ją. Skierowałam ją ww kierunku Nessie. Tiara zaczęła przeżuwać wędzidło.
- I jak?-spytałam spokojnie

//za błędy przepraszam, piszę na telefonie//

Zapisane

Furia
Przewodnik Stada
Odważny rumak.
*****
Wiadomości: 428



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopad 24, 2012, 22:20:36 »

[Vanessa]
- Nie zatrzymuj się przed skokiem, po prostu nakieruj Tiarę na kopertę od razu, już z koła. - wyjaśniłam. - I nie spinaj się tak. Bądź rozluźniona i jednocześnie lekko wyprostowana. A łydki były idealnie przyłożone. - uśmiechnęłam się. Podeszłam do innej przeszkody, ustawiłam ją i nakazałam:
- Najpierw koło galopu, koperta i okser - wskazywałam kolejno, po czym ponownie zajęłam swoje miejsce, uważnie obserwując Ellie.
Zapisane

Tiara
Żwawy rumak.
***
Wiadomości: 149



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopad 27, 2012, 20:23:38 »

[Ellie]
Nakierowałam odpowiednio Tiarę. Cicho szepnęłam do niej i dałam łydkę. Postarałam się działać zgodnie z nakazami Nessie. "Bądź rozluźniona, ale siedź prosto"-powtarzałam w myślach. Po kole galopu, bez zatrzymania ruszyłam na kopertę.Tiara gładko przeskoczyła, jak zwykle bez strącenia poprzeczki, ale gdy zbliżałyśmy się do oksera zaczęła przeżuwać wędzidło. Lekko się przez to spięłam, bo pomyślałam, że może zahaczyć o przeszkodę. Po chwili jednak rozluźniłam się i przeskoczyłyśmy nad przeszkodą. Udało się! Bez strącenia. Popatrzyłam na instruktorkę i powiedziałam pewnie:
-Jakie jest moje kolejne zadanie?
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

best skyblockpro realliferpg watahazlotegokla watahaczarnegokla